Ako već imaš formiran startap i potrebna ti je dodatna podrška da osvojiš nova tržišta i unaprediš poslovanje, pogledaj kome se možeš obratiti za pomoć radi pronalaska investicije.
Investiranje
Kome možeš da se obratiš?

DSI grupa poslovnih anđela
Ako ti pored investicije koju dižeš nije bitan samo novac već i ljudi i njihovo znanje koje mogu da ulože u tebe, DSI Grupa poslovnih anđela ti može pomoći.

ICT Hub Venture
Tražiš prvu investiciju, u početnoj si fazi razvoja startapa i ne znaš odakle da počneš? ICT Hub Venture je tu da ti pomogne.

TS Ventures Fund
TS Ventures Fund je 2021. godine osnovala kompanija Telekom Srbija, kao prvi korporativni “venture” fond u ovom delu Evrope.

Ventu
U momentu kada ti je potrebna prva investicija ili dokapitalizacija, Ventu je prva crowdinvesting platforma koja ti može pomoći na tom putu.

Dobri Dabar
Potrebno ti je finansiranje i želiš da javnost podrži tvoju ideju? Ovo je prava crowdfunding platforma za tebe.
Najčešća pitanja u vezi investiranja
Šta su poslovni anđeli?
Poslovni anđeli su imućni pojedinci koji podržavaju inovativne poslovne poduhvate prvenstveno sa lukrativnim ciljevima. Oni su pojedinačni investitori koji odlučuju da deo sopstvene imovine usmere prema startap kompanijama, kao vrstu sopstvene investicije.
Šta je fond preduzetničkog kapitala (eng. Venture Capital Fund)?
Fondovi preduzetničkog kapitala ulažu sredstva u udele visokoinovativnih kompanija sa velikim potencijalnom rasta.
Šta je valuacija?
Po uvidu u finansijske izveštaje, operativne i pravne informacije kompanije, kao i trenutno stanje u sektoru u kojem startap obavlja delatnost, investitor će samostalno ili uz pomoć savetnika razviti vrednovanje kapitala kompanije (valuaciju) primenom neke od često korišćenih i opšteprihvaćenih metoda. Vrednovanje kapitala kompanije izuzetno je važno, jer predstavlja osnovu za pregovore oko uslova realizacije investicije.
Koje su metode u određivanju valuacija startapa?
Vrednovanje kapitala startapa (valuacija) se bitno razlikuje u odnosu na vrednovanje tradicionalnih kompanija, a koje se uglavnom zasniva na sledećim metodama vrednovanja: metoda diskontovanja novčanog toka, metoda uporedivih kompanija, metoda neto imovine (Net Asset Value), scorecard, troškovni pristup, valuacija po fazama razvoja, venture capital metod, metod uporedivih transakcija, DCF metod.

Kompletan vodič kroz startap putovanje
Saznaj odgovore na pitanja koja najčešće imaju osnivači startapa.
Preuzmi vodičIzrada ove publikacije omogućena je uz podršku američkog naroda putem Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID). Sadržaj ove publikacije je isključivo odgovornost Inicijative “Digitalna Srbija” i ne predstavlja nužno stavove USAID-a ili Vlade SAD.